Yeni Makyaj Trendi : Yüzü Pişirmek

1. Adım: Yüzünüzü temizleyip, iyice nemlendirin. Daha sonra, seçtiğiniz fondöten ve kapatıcınızı yüzünüze uygulayın.

2. Adım: Kapatıcınızı uygularken, yüzünüzde makyajın kalıcı olmasını istediğiniz yerlere dikkat edin. (Örneğin; göz altı ve çevresi, burun, ve çeneniz gibi.) Bu alanlara normalde uyguladığınızdan biraz daha fazla kapatıcı uygulayabilirsiniz. Uyguladığınız kapatıcının alanı iyice örttüğünden emin olun.
3. Adım: Seçtiğiniz toz pudrayı, kapatıyıcı uyguladığınız yerlere bir makyaj süngeri yardımıyla bolca uygulayın. Pudrayı yüzünüze tamamen yedirmenize gerek yok, amaç pudranın makyajınızın üzerinde beklemesi.

4. Adım: 5-10 dakika bekleyin. Bu sürede uyguladığınız pudraya dokunmayın. Bu zamanı dudak veya kaş makyajınızı yapmak için değerlendirebilirsiniz.
İşte pişme işlemi bu sürede gerçekleşiyor. Yüzünüzün ısısı, toz pudranın yardımıyla kapatıcınız ve fondöteninizin teninize iyice karışmasını ve oturmasını sağlıyor, ve pürüzsüz bir görüntü yaratıyor.
5. Adım: Tüyleri çok yoğun olmayan bir pudra fırçasıyla, uyguladığınız toz pudrayı yüzünüzden dışarı doğru hafif dokunuşlarla ittirin.
Artık kalıcı ve pürüzsüz makyajınız hazır.

Bir önceki yazımız olan Şambali Tatlısı Tarifi başlıklı makalemizde şambali ve şerbetlitatlı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.