Yatak Odalarınızı Hayallerinizdeki Dekorasyona Kavuşturun

Yatak odalarının dekorasyonunda en önemli görev şüphesiz ki kullanılan mobilyalarda ve yataktadır. Odanın dekorasyon tarzı ile ilgili oldukça net bir fikir veren yatak odası takımlarının mobilyalarından yataklarına ve tüm aksesuarlarına kadar her detay büyük bir itina ile seçilmelidir. Yatakların görsel olarak hoş görünmelerinde yardımcı olan en önemli aksesuarlardan biri ise şüphesiz ki uyku setleridir.

Uyku Setleri Nasıl Olmalı

Uyku setleri genel itibari ile bir çarşaf, bir yorgan, bir yorgan çarşafı ve iki yastık kılıfından oluşmaktadır. Tabi ki bazı modeller baza fırfırları gibi aksesuarlarında olduğu setler halinde satışa sunulabilmektedir. Uyku setleri ebat olarak battal boy, çift kişilik, tek kişilik ve bebek uyku setleri olmak üzere farklı alternatiflere ayrılmaktadırlar. Yani yatak odanız için uyku seti alabileceğiniz gibi bebek odanızda, çocuk odanızda ya ad tek kişilik misafir odalarınızda da uyku setlerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Uyku seti modelleri ise mobilyanın türüne ve yatak odasının dekorasyonuna göre değişim gösteren oldukça fazla alternatif barındırmaktadır.

 • Yatak odalarında hem şık hem de sade bir görünüm isteyenler çiçekli ve beyaz desenleri tercih edebilirler. Bu tarz desenlere sahip uyku setlerini hem çift kişilikte hem de tek kişilikte bulmak oldukça kolaydır.
 • Yatak odası duvarlarınız açık renkli ise yatak odalarınızda koyu renk uyku setleri ile oldukça klas ve modern bir hava yaratabilirsiniz.
 • Ayrıca yatak odanızda kullanacağınız diğer mobilyalar ile yatak odanızdaki bütünlüğü rahatlıkla sağlayabilirsiniz.
 • Çocuklarınız için uyku seti satın alacaksanız zevk ve hobilere uygun desen ve modellere sahip uyku setlerini de rahatlıkla bulabilirsiniz.
 • Uyku setinin içerisinde bulunan renkleri hafif olmak koşulu ile odaya da küçük dokunuşlar ile uygulayabilirsiniz.
 • Hem desenli hem de renkli modele sahip bir uyku seti istiyorsanız pudra tonlarının hâkim olduğu bir uyku seti seçmek tam sizin zevkinize göre olacaktır. Bu sayede çok karışık bir görünümün oluşmasını da tamamen engelleyebilirsiniz.
 • Çocuk odalarında cıvıl cıvıl ve rengârenk uyku setleri kullanmak istiyorsanız bu durumda sade renkleri çocuğunuzun odasının duvarlarında ve diğer mobilyalarda tercih edebilirsiniz.
 • Çizgi film kahramanlarının yer aldığı uyku setleri hem kız çocuklar hem de erkek çocuklar tarafından çok sevilmektedir. Sizler de çocuğunuzu sevindirmek için bu tarz uyku setlerinden birini tercih edebilir ve çocuğunuzun odasını farklı aksesuarlar ile hoş bir dekorasyona kavuşturabilirsiniz.
 • Çocukların ve gençlerin en çok sevdikleri uyku seti desenlerinden biri de taraftarları oldukları takımın renk ve amblemlerinin yer aldığı tek kişilik uyku setleridir. Ancak aynı takımın mensubu olan çiftler de taraftar uyku setlerini tercih edebilmektedir.
 • Dümdüz siyah bir uyku seti istemiyor ancak siyah rengini de seviyorsanız uyku setleri arasında en çok tercih edilen çizgili ya da desenli uyku seti modellerini tercih edebilirsiniz.
 • Yuvarlak bir yatağınız varsa dert etmeyin çünkü piyasa da yuvarlak yataklar için özel olarak tasarlanmış uyku setleri de bulunmaktadır.
 • Yatak odanızı country tarzında dekore ettiyseniz kuş, çiçek ve benzeri motiflerin olduğu sade uyku seti modellerini tercih edebilirsiniz.
 • Minimalist mobilyalarınız için modern ve sade bir uyku seti istiyorsanız aynı rengin farklı tonlarının yer aldığı uyku setlerini tercih edebilirsiniz.
 • Farklı tasarımlar yatak odanıza tarz katmanıza yardımcı olacaktır. Ahtapot deseni gibi oldukça moda olan sıra dışı tasarımları tercih ederek farklı bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Hem modern hem de klasik uyku seti modellerini bulmak zor olsa da çizgi ve farklı renklerin hâkim olduğu modellere göz atmanızı tavsiye ederiz. Özellikle modern tasarımlarda zıt renkli tasarımlar ve çizgiler en çok tercih edilen modellerden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.