Tencere ve Tava Temizliği Nasıl Olur?

Günde bir kaç kez kullanıp, ne kadar makinada yada elde yıkasakta yapışan yağ lekeleri maalesef tencere ve tavamızın peşini bir türlü bırakmıyor.
Eminim çoğu kişi kaç saat telliyorum diyen vardır aramızda. Artık tellemeye son!
Yemek sonrası hemen tencere ve tava temizliğini yapmamız mümkün olamıyor. Ya yemek sonrası yorgunluk çöküyor yada üşeniyoruz. Ama artık üşenmeden hatta saatlerinizi almadan kolayca yapacağınız yep yeni bir pratik bilgi ile sizlerleyiz.
Nasıl mı? Bize biraz cif ve poşet gerekiyor. Tencerenizi normal şekilde durulayın. Sonrasında altında biriken yağ lekelerini çıkartmak için ters çevirin. Üzerine ‘cif’ kremden dökün. Sonra elinize her hangi bir poşeti market yada buzdolabı poşeti farketmez alıp güzelce ciflediğimiz tencere ve tavaların altını sürtmeye başlayın. 5 dakikanızı bile almayacak üstüne üstlük bu lekeler nasıl çabucak çıktı diye hayret edeceksiniz. Çünkü biz sonucu görünce inanın hem çok şaşırdık hemde çok sevindik. Sonuç mükemmeldi ve sizinde denemenizi kesinlikle öneriyoruz.
Artık tencere ve tavalarımızın altı pırıl pırıl. Sadece tencere ve tavalaramı bu işlem uygulanır? Dilerseniz lavaboya, dilerseniz musluk başlıklarına dilersenizde çaydanlığınızada aynı işlemi uygulayabilirsiniz.
Say say bitmiyor siz bir evinize göz atın neresini ben bu işlemle temizlerim diyorsanız hemen işe koyulun. Şimdiden kolay gelsin.

Bir önceki yazımız olan Sarımsak Kolayca Nasıl Soyulur? Nasıl Saklanır? başlıklı makalemizde sarımsak kolayca nasıl soyulur, sarımsak nasıl saklanır ve sarımsak nasıl soyulur hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.