Sucuk Evde Nasıl Saklanır

Fabrika üretimi dışında satın aldığınız ve yahut kendi yaptığınız sucukları evinizde nasıl saklayacağınızı biliyor musunuz?

 

Bilenler vardır ama bilmeyenler için bir kaç pratik yöntemle anlatmak isteriz.

 

Sıklıkla yediğiniz sucuğunuzu dolapta muhafaza etmek kolaydır. Özellikle fırında kullandığınız yağlı kağıda sararak sucuğu dolabınızda saklayabilirsiniz. Tabii paketinden çıkmış bir sucuğu uzun süre muhafaza etmek sağlıklı değildir. Bu yüzden her zaman tüketeceğiniz kadarını açarsanız bozulmasına engel olmuş olursunuz.

Her gün kahvaltılarımız sucuksuz olmaz diyorsanızda yine keseceğiniz kadarını buzdolabı poşetine koyup günlük tüketmek için yine buzdolabınızda saklayabilirsiniz. Ya da kestiğiniz an havayla temasını engellemek için hemen streç filme sarıp buzdolabınıza koyabilirsiniz.

Sucuğun küflenme sebebi nemli ve havasız ortamdır. Sucuk serin ve kuru yerde saklanmalıdır. Bu yüzden de asılarak saklanır. Kurur ama küflenmez.

Sucuğun üstünde beyaz küf gibi şeyler görürseniz sirkeli bir bezle onları silebilirsiniz. İçi zarar görmemiştir.

Serin ortamda saklanan sucukların üstünü belirli aralıklarla yarım limonla silerseniz de küflenmesini önlemiş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Tencere ve Tava Temizliği Nasıl Olur? başlıklı makalemizde tencere tava nasıl temizlenir, tencere ve tava altındaki yağlar nasıl çıkar ve tencere ve tavadaki yağ lekeleri nasıl çıkar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.