Sivilcelerin baş düşmanı sarımsak

Sivilcelerden kim nefret etmez ki! Ama ne yapsakta bir türlü kurtulamadığımız günlerce hem ağrısı hem ateşi ardından da bıraktığı izlerle..

Herkesin evinde olmazsa olmazı sarımsak. Sivilcenin göründüğü an üzerine hemen 1 adet sarımsağı soyup bir başına bıçakla biraz çentikler açıp güzelce sivilceye masaj yapar gibi sürüyoruz. Bu işlemi bir kaç kez tekrarladığımız taktirde iz kalmadan sivilcelerimizden kurtulabiliriz. Ama unutmayın sadece sivilce üzerine uyguluyoruz. Yoksa istenmeyen tüylerlede uğraşmak zorunda kalabiliriz.

Cilde yeterli özenin gösterilmemesi enfeksiyona ve  sivilcelerin yara izi bırakmasına yol açabilir.Sarımsak işte bu noktada cildi bakterilerden korumak için kullanılabilir. Sarımsağı cilt yüzeyinde kullanarak sivilcelere direk müdahale edebileceğiniz gibi yemeklerinizle birlikte tüketerek cildin enfeksiyonlara karşı daha korunaklı olmasını sağlayabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Kırılan saçlarınız için mayonez başlıklı makalemizde saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.