Sarımsak Kolayca Nasıl Soyulur? Nasıl Saklanır?

Sarımsak’ı çoğu kişi sevmesede vücudumuza oldukça faydası vardır. Çoğu insan sarımsak soymaya bile üşenir bu yüzden sarımsaklı birşey yapacakken sırf soymak ve kokusundan dolayı yapmaktan vazgeçer.

Çoğu kişi için zaman alması sebebi ile pratik yöntemler arar. Bizlerde bunu araştırıp sizler için en pratik yöntemini bulduk. O kadar basit ve kolay ki herkes rahatlıkla bu işlemi uygulayacak ve üşenmeden yemeklerine ve soslarına kolayca ekleyebilecek.

Aslında saklarkende zaman geçince maalesef sarımsak bozulup koku yapabiliyor. Bu durumdan dolayıda rahatsız olabiliyoruz hepimiz.

Hem temiz saklamak adına hem de pratik bir şekilde saklayıp kolayca kullanmanız için işte size pratik bir bilgi daha.

Önce derin bir kaba ılık suyu koyun. İçerisine sarımsakları kabuklu haliyle atın. Dilerseniz biraz parçalayıp da atabilirsiniz.

15-20 dakika kadar ılık suda bekletin. Daha sonra kolayca soyabileceksiniz.

Dilerseniz buzluk saklama kabında, dilersenizde buzluk poşetine koyup derin dondurucunuzda şoklayıp sağlıklı ve uzun ömürlü bir şekilde kullanabilirsiniz. Hem zamandan tasarruf edip hemde sizi rahatsız eden kokusundan kurtulabileceksiniz.

Her gün pratik bir şekilde kullanmak içinde birazını küçük cam kavanoza koyup buzdolabınızın normal bölümünde de saklayıp pratik bir şekilde kullanabilirsiniz.

Ara ara buzluktan biraz çıkarıp cam kavanozda saklamanız mümkün. Çalışan kadınlar için yada çocuklu kadınlar için bu yöntem kesinlikle çok kolay ve pratik.

Bu yöntemi kullanmaya başlayın ve sarımsak yemekten vazgeçmeyin. Vücudunuzun ihtiyacı olan bu güzel nimetten kendinizi mahrum bırakmayın. Şimdiden afiyetler olsun.

Bir önceki yazımız olan Perdeler Nasıl Beyaz Olur? başlıklı makalemizde beyaz çamaşırlar için ne kullanabilirim, beyaz perde nasıl olur ve bulaşık makine parlatıcısı kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.