Saçlarımın Rengini Evde Nasıl Açarım?

Saç rengini açtırmak hem zahmetli hemde pahalı bir işlem üstelikte saça çok fazla zarar veriyor, yıpratıyor ve kırıkları çoğaltıyor.

Zahmetsiz iş olmaz elbette ama saçınızı daha az yıpratan hatta besleyen üstelik renk tonunu kuaförde ki gibi olmasa da 1-2 ton açan harika bir pratik bilgi vereceğiz.

Bu bilgiyi verirken çoğu kuaför bize kızabilir ama kuaföre gidemeyen ve kendi saçıyla kendi uğraşabilen kadınları da unutmamak gerekir.

Marketten yada her hangi bir deterjancıdan sıvı arap sabunu alın. Saç kirli yada temiz fark etmiyor.Ceviz büyüklü kadar arap sabununu elinize döküp saçlarınızı aşağıdan yukarı doğru masaj yapar gibi sabunu yedirin.

1-2 saat bekledikten sonra saçınızı enseden aşağı doğru yine masaj yapar gibi yıkayın. Daha sonra çok az saç kremi uygulaması yapın.

Hatta son durulama suyunuza bir iki damla elma sirkesi de koyup yıkarsanız saçlarınız hem parlar hemde sağlıklı olur.

Arap sabununun saçıma faydası ne diye soracak olursanız doğal olan herşey saçımıza elbette iyi gelecek. Arap sabunu hem saç rengini açacak hemde besleyecek. Üstelik çabuk uzadığını fark ettiğinizde çok mutlu olacaksınız.

Saçlarınızın şampuanlardan dolayı yıprandığını düşünüyorsanız haftada 1 kez arap sabunu uygulaması yapabilirsiniz.

Saçlarınızın güçlü olmasına, sağlıklı uzamasına, parlamasına ve renk tonu açılmasında çok faydası olacak.

Arap sabunuyla bir yandan evinizi temizler bir yandan da saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kışın Evinizi Sıcak Tutma Önerileri başlıklı makalemizde kışın evde ısınmak için ne yapılır, kışın evde nasıl ısınırız ve kışın evi sıcak tutma yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.