Makyaj Nasıl Sabitlenir?

Sıcak yaz günlerinde, bir davette ve yahut sizin için uzun saatler alacak bir toplantıda makyajınızın sıcaktan yada stresten akmasını istemezsiniz. En azından günü kurtaracak kadar kalıcı olsa bana yeter diye düşünürsünüz.
Teknolojininde gelişmesi ile kozmetik dünyası da gelişti haliyle ve sizi bu dertten kurtardı. Yapmanız gerekenler şunlar;
* İlk önce yüzünüze cildinizi ferahlatacak ve sürdüğünüz fondoten gibi şeyleri direk derinizle temas ettirmeyecek nemli bir krem sürün.

* Daha sonra göz makyajınızı yapın ki farınız aksada akan kısımları rahatça temizleyebilesiniz.

* Göz altı kapatıcınızı ve kontörlemek istediğiniz yani sivilce ve iz gibi lekeleri kapatmak için kapatıcı sürün. 

* Fondöten sürün ve cildinize sürmek istediğiniz allık aydınlatıcı gibi şeylerden sonra makyajınızı tüm gün sabitleyecek sihirde yani sabitleme spreyinde. 
Hemen hemen tüm kozmetikçilerde bulunan bu spreyden mutlaka temin edin. Eğer acil bir işiniz var spreyiniz kalmadı bir kaç saatliğine saç spreyiylede bu sabitliği sağlayabilirsiniz ama unutmayın gözleriniz kapalı olsun. 

Bir önceki yazımız olan Kalıcı Makyaj Nedir? başlıklı makalemizde kalıcı makyaj alerji yaparmı, kalıcı makyaj nedir ve kalıcı makyaj yaptırmalımıyım hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.