Kalıcı Makyaj Nedir?

Kadınların hayatları boyunca ihtiyaç duyduğu ve kurtarıcı olarak gördüğü tek zırh Makyaj’dır. Makyaj kadın bakımının en önemli parçalarından birisi ve kadınların vazgeçemediği tek şeydir. Makyajın kadınlara kattığı özgüven sayesinde kendilerini mutlu, sağlıklı, başarılı, ve rahat hissettirir. Her kadının makyaja her zaman vakti olur. Makyajsız geçen bir gün eziyet, sinir bozucu, yorgun, stresli ve bir o kadar da mutsuz geçer. 
Kadınlar bu yüzden makyaja ayırdıkları vakti biraz kısıtlamak ve kolaya kaçmak istiyorlar. Burada devreye kalıcı makyaj giriyor. 
Kalıcı makyajın en büyük özelliği vakti kısıtlı olan hanımlar için bir kurtarıcı olmasıdır. 

Bu sebeple kozmetik malzemelere alerjisi olanlar, sporcular, hassas bölgelere sahip olanlar, işleri dolayısıyla kendine vakit ayırmakta zorlanan ve devamlı iyi, bakımlı görünmesi gerekenler arasında da çok popüler bir uygulamadır. 
Kalıcı Makyaj Nedir, Nasıl Yapılır?
Kalıcı maktaj acısız bir medikal operasyon ve yerel anestezi ile de uygulanabiliyor. Hazırlanan anti alerjik boyalar derinin hemen altına enjekte ediliyor ve herhangi bir şekilde kokuya ve zararlı etkilere sebep olmuyorlar. Bir nevi dövme benzeri kozmetik uygulaması diyebileceğimiz kalıcı makyaj yüzde ve vücutta yer alan çok büyük olmayan kusurları örtmekte başarılı ve bakımlı, genç görünmek isteyenlerin tercihleri arasındadır. 
Kalıcı Makyaj Hangi Bölgelere Yapılır?

Kalıcı makyajın temel olarak uygulandığı bölgeler arasında dudaklar, göz ve kaşlar yer alıyor. Herhangi bir rahatsızlık neticesinde kirpik, saç dökülmesi, göğüs ucu sorunları ve derideki renk değişimleri sorunlarına sahip olanlar için de bir çare durumunda olabiliyor.
Kalıcı Makyaj Zararlı Mı?
Kalıcı makyajda kullanılan boyalar kimyasal malzemeler olmadıkları için özel maddelere karşı alerjisi olanlar hariç herhangi bir zarar teşkil etmiyor. Bu durum da uygulama öncesi hazırlanan alerji testleri ile en baştan tespit ediliyor.
Bu kimyasal olmayan yapısından dolayı üç beş yıldan daha uzun süre dayanmayan kalıcı makyajı bu süreler içerisinde yenilemek de gerekiyor. Eğer yaptırdığınız kalıcı makyajdan sıkıldıysanız bu elbette sizin için bir avantaj haline de gelebilir.
Ayrıca kalıcı makyajın porselen makyajla alakası yoktur. Daha farklı ve kesinlikle kalıcı olmaması gereken bir makyaj türüdür. 

Bir önceki yazımız olan Çatal, Kaşık ve Bıçaklarda Su Lekesi Nasıl Çıkar? başlıklı makalemizde çatal ve Kaşık ve Bıçaklarda Su Lekesi Nasıl Çıkar? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.