Halılar Evde Nasıl Temizlenir?

Hassas halılarınızın ilk gün ki gibi parlak, temiz ve yeni gibi olması için temizliğine ve bakımına çok dikkat etmek gerekir. Özellikle çocuğunuz var ise bu daha da zorlaşabilir.
Eğer ben halımı kendim evde temizlemek istiyorum diyorsanız size pratik ve bir o kadarda zahmetsiz bir işlem önereceğiz.
Evde kendiniz kolayca halılarınızı hem temizleyip hem yeni ve kullanışlı olmasını sağlayacaksınız.
Yapmanız gereken çok basit. Her hangi bir marketten size uygun olan hangisi ise o markanın ‘bulaşık makina parlatıcısı’ almak.
Çoğu insan hala bu parlatıcının tam olarak makina dışında nelere fayda sağladığını bilmiyor. Gün geçtikçe parlatıcı sayesinde evimizde bize bir sürü kolaylık ve temizliği kısa sürede yapmamızı sağlayan pratik bilgiler öğreniyoruz. Bizlerde öğrendikçe sizlerle paylaşıyoruz.
Parlatıcıyı halımda nasıl kullanacağım?
Öncelikle halınızı güzelce süpürün. Eğer pamuk bırakıyor ise pamukları toplayıcı bir fırçayla pamukları halının yüzeyinden fırçalayarak alın.


Sonrasında parlatıcıyı temizlik kabınıza koyun. İçine biraz su çokçada parlatıcı koyun. Direk olarak parlatıcı ile halınızda ki lekeyide anında çıkartabilirsiniz.
Mesela gözünüzden kaçan halıda bir leke kalmış direk parlatıcıyı lekenin üzerine dökün ve mikrofiber bezle hafifçe sürterek lekenin çıkmasını sağlayın. Leke anında çıkınca bu durumdan oldukça memnun kalacaksınız.


Özellikle çay, kahve ve yemek lekelerinide anında çıkartıyor ve halınıza asla zarar vermiyor ve halının renginde solma yapmıyor.
Parlatıcının halınızı nasıl temizlediğini görünce memnun kalacak ve asla evinizden hatta gözünüzün önünden ayırmayacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Makyaj Nasıl Sabitlenir? başlıklı makalemizde göz makyajı nasıl sabitlenir, günlük makyaj sabitleme ve makyaj nasıl kalıcı olur hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.