Göbeklerinizdeki Yağlardan Kurtulmak İçin Egzersizler

Göbeğinizdeki yağlar artık sinir bozucu olmaya başladı değil mi ?Gelenin gidenin bir lakap taktığı koca bir evren olan göbeğinizin artık düşmandan bir farkı kalmadı.Şimdi o düşmana savaş açma zamanı dostlarım.Onlara gidin ve artık seni sevmiyorum deyip ellerinizi ve kollarınızı sıvayın çünkü çok işimiz var.

Şimdi farklı farklı hareketlerdeki egzersizleri göbeğinizde denememize ve başarmamıza izin verin.

İlk garip hareketimiz timsah yürüyüşü pozumuz.

Bu hareketi yapmadan önce ilk olarak 10-20 metre arasında boş bir zemin hazırlayın.Etrafınızda herhangi bir nesne bırakmayın ki zarar görmeyin.Şınav çekme pozisyonuna geçin. Şınav pozisyonundayken ellerinizin üzerinde 10-20 metre boyunca yürümeye çalışın ve ayaklarınızı hareket ettirmeden sürüyün. 60-90 saniye arasında küçük bir mola verin ve aynı pozisyonu başladığımız noktaya doğru tekrar edin.Ve ardından aynı yaptıklarımızı tekrarlayın.

Diğer bir garip ama etkili egzersizimizin adı ‘Walkout push-up’.

Yine bir şınav pozisyonu alın ve ellerinizi omuz hizasına paralel 1-2 santim önde tutun.Bacaklarınızı yerden hareket ettirmeden ellerinizin üzerinde gücünüzün yettiği kadar devam edin. Ardından ellerinizle geri geri tekrarlayın. Bu hareketi 10-12 kez tekrarlayabilirseniz deneyin.

Ve son garip egzersizimiz olan yan planka geçin.

Yan bir yatış pozisyonu alın ve sol kolunuzu kalçanızın üstüne sabitleyin.Omzunuz ve bacaklarınızın aynı hizada olduğu o enteresan pozisyonu kendinize uyarlayın.Sonra sağ kolunuzdan destek alıp vücudunuzu yukarı kaldırın.Biraz zor olacak ama yaklaşık 30-40 saniye kadar aynı pozisyonda kalın.Tamam yaptınız mı bunu yeniden tekrarlayın.

Bence siz her gün bu egzersizleri yaparsanız o kötü düşmandan kurtulmanız zor olmayacaktır.Bir de egzersizleri yaparken arkadan müzik açarsanız muhteşem bir deneyim olacaktır.Ne demişler müzik ruhun gıdasıdır.Ay gıdası demeyelim egzersizidir diyelim.

Haydi sağlıklı göbeksiz yarınlar için egzersizi denemeye ve denetmeye başlayın!

 

Bir önceki yazımız olan Arı Sokunca Şişmesini Engellemek İçin Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde arı ve arısokması hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.