Evde Yapılabilecek Kolay Saç Bakım Önerileri 

Zeytinyağı maskesi: 2 kaşık zeytinyağını hafif ısıt ve masaj yaparak saç diplerine uygula. Bir havluyla saçlarını sar ve biraz beklet. Daha sonra ılık suyla iyice yıka. Zeytinyağı saç diplerine ulaşıp kökleri besleyecek ve kırılmaları önleyecek.


Bira maskesi: Bira bir saç toniği gibi çalışır. İçerdiği proteinler sayesinde saça parlaklık kazandırır. Saçlarını yıkadıktan sonra birayı saç uçlarından diplerine doğru uygula. Saç diplerine özellikle dairesel hareketler yaparak uygulamalısın. 5 dakika bekle ve durula. Bunu haftada 1 kez yapabilirsin.

Yoğurt maskesi: Bakteri ve mantar karşıtı doğal mineralleri sayesinde yoğurt, hem saçını besler hem de temizler. Yoğurdu seyrek dişli bir tarakla saçlarına uygula. Daha sonra saçlarını bone içinde yarım saat beklet. Ilık suyla durula, şampuanla ve kremle.


Bal maskesi: Bal bir nemlendirici işlevi görür. 2 yemek kaşığı balı sulandırdıktan sonra bir spreyin içine boşalt ve saçlarına eşit dağılacak şekilde püskürt. Daha sonra saç diplerine 5 dakika boyunca masaj yap ve 15 dakika bekle. Bu işlemden sonra saçlarını güzelce durula.

Elma sirkesi maskesi: Elma sirkesi kabaran, kaşınan, kepekli saçlara iyi gelir. Saçların canlı ve hareketli görünmesini sağlar. Suyla karıştırdığın elma sirkesini saçlarına dök ve masaj yaparak her yerine uygula. Daha sonra saçlarını bol suyla yıka. Bu işlemi haftada 1 kez yapabilirsin.

Bir önceki yazımız olan Elmalı Yıldız Kurabiye Tarifi başlıklı makalemizde elmalikurabiye ve kurabiye hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.