Doğru Örtü Seçimi ile Tarzınızı Konuşturun

Ev tekstili ürünleri şüphesiz ki en çok çeşide sahip ürün gruplarının başında gelmektedir. Hal böyle olunca da birçok kişi seçim yapma noktasında zorlanır. Ev tekstili ürünü satın alınırken dikkat edilmesi gereken detaylara ne yazık ki birçok kişi dikkat etmemektedir. Özellikle de pike takımları ve nevresim takımları gibi yatak odası için büyük önem teşkil eden tekstil ürünlerinin seçiminde kumaş kalitesinin önceliğe sahip olduğunun unutulmaması gerekir. Bu sebeple özellikle pike takımı gibi tekstil ürünlerini satın almadan önce mutlaka kumaşına dokunmalı ve ürün içeriğinin yazılı olduğu etiketini okumalısınız. Aksi halde naylon tarzı kalitesiz kumaşların kullanılarak üretildiği tekstil ürünlerini hiç fark etmeden satın alıp çok kısa sürede zarar uğrayabilirsiniz. Sonuç itibari ile kalitesiz kumaşların kullanım süreleri oldukça kısadır ve çok kısa bir süre de yeni bir ürün almak için tekrar harcama yapmak durumunda kalma riskiniz vardır. Bu da cebinizden fazla para çıkacağı anlamına gelir.

Pike ya da Pike Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar Nelerdir?

İlk olarak pikelerin ve pike takımlarının yaz ayları için vazgeçilmez olduğunu ve yapıları itibari ile sıcak yaz gecelerinde terlemeden uyumamızı sağladıklarını unutmayın. Üstelik pike takımlarını artık yalnızca yaz gecelerinde değil kış aylarında da kullanabilirsiniz. Çünkü pike takımları görsel olarak oldukça güzeldirler ve bu nedenle pratik bir yatak örtüsü alternatifi olarak da rahatlıkla tercih edilebilir.

Son dönemlerde pike takımları yatak odası dekorasyonunda da oldukça büyük yere sahiptir. Örneğin yatak odalarını country tarzda dekore eden kişiler romantik ve çiçekli bir model pike takımı seçerek odalarında görsel bütünlüğün oluşmasını sağlayabilmektedirler.

Pike takımı seçiminde önemli unsurların başında pikenin dokunma sıklığı, kullanılan kumaşın kalitesi ve modeli gelmektedir. Bu sebeple alışveriş sırasında ürün içeriğini okumaya mutlaka dikkat etmeli, daha uzun ve rahat süreli bir kullanım için ise kaliteden ödün vermeyen markaları tercih etmelisiniz.

Neden Pike Takımları?

Pek çok bayan evlerinde ve özellikle de yatak odalarında pike takımı kullanır. Bunun sebeplerinden bir tanesi yatak odasında istenilen şıklığın kolaylıkla yakalanabilmesidir. Hem oldukça uygun fiyatlara hem de oldukça farklı desen seçeneğine sahip pike takımları yatak odalarında fonksiyonelliğinin yanı sıra görselleri ile de çok tercih edilmektedir.

Son dönemlerde teknolojinin hızla gelişmeye devam etmesinden tekstil sektörü de payına düşeni fazlası ile almış durumda. Artık tekstil sektöründe de birbirinden farklı pek çok cihaz kullanılıyor ve söz konusu cihazlar yardımı ile pike takımları istenilen her model ve desende rahatlıkla üretilebiliyor. Bu sayede de oldukça tarz sahibi birbirinden farklı pikeler çok kolay bir şekilde temin edilebiliyor.

Daha önceleri pike takımları hep benzer model ve tarzlarda üretilerek satışa sunulurken şimdilerde çok daha fazla çeşit ile karşımıza çıkıyor. Özellikle de modanın tesiri ile üretilen pike takımlarında göz alıcı çizgiler ve birbirinden parlak renkler tercih ediliyor. Fakat eskinin izlerini hale taşımaya devam eden işleme ve dantel detaylı pike takımları da hala tercih edilirliğini muhafaza ediyor. Şayet sizlerde kullanım rahatlığının yanı sıra yatak odanızın olduğundan daha tarz ve şık görünmesini istiyorsanız söz konusu pike takımlarını inceleyerek içinize en çok sineni tercih edebilirsiniz. Ayrıca pike takımları yardımı ile nevresim takımlarınızı da olası kirlenmelere karşı daha rahat koruyabilir ve sık sık değiştirmek zorunda kalmazsınız. Bu da nevresim takımlarınızın kısa sürede yıpranmasının önüne geçecektir. Tek kişilik ya da çift kişilik pike takımları birbirinden farklı doku, kalite ve desenleri ile sizleri bekliyor.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Renk Uyumu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.