Banyosunu Yenilemek İsteyenlere Pratik ve Faydalı Tüyolar

Banyonuzu dekore etme aşamasında banyoda kullanmayacağınız bazı şeylere yönelmek banyonuzda işlevi olmayan bir kalabalığa sebep olur. Bu sebeple bu tarz şeylerin yerine banyonuzun dekorasyonunda yumuşacık saç, el ve yüz havlularına yer verebilirsiniz. Ayrıca bornoz modelleri de oldukça hoş bir dekorasyon havası yaratmanıza yardımcı olabilir. Havlularınızdan bir iki tanesini banyo dolaplarınızın üst kısımlarına yerleştirerek oldukça hoş ve sıcak bir görünüm sağlayabilirsiniz.

İlk İş Banyo Duvarlarının Rengi!

Sizler de banyonuzu güzelleştirmek istiyor ancak işe nereden başlamanız gerektiğine bir türlü karar veremiyorsanız ilk olarak farklı bir renge boyamakla ilk adımı atabilirsiniz. Boya işlemi için ise mavi, beyaz ya da gri gibi yatıştırıcı özelliğe sahip açık renkler tercih edebilirsiniz. Banyonuzun dinlendirici ve yatıştırıcı bir renge sahip olmasını istiyorsanız turuncu, kırmızı ve sarı gibi sıcak renklerden uzak durmaya özen göstermelisiniz. Banyonuza uygulayacağınız renge karar verirken nasıl görüneceğinden çok baktığınızda size ne hissettireceğine yoğunlaşın.

Aydınlatma En Önemli Etkenlerden!

Işıklandırma da banyolar için oldukça önemlidir. Unutmayın saç ve makyajınızı yaparken iyi aydınlatılmış bir ortama gereksiniminiz olacak. Ancak parlak ışık rahatlamak istediğinizde size çok gelebilir. Bu sebeple tek bir aydınlatma alternatifi yerine banyonuza rahatlatıcı ve hoş bir aydınlık sağlayacak küçük aydınlatmalar da yerleştirebilirsiniz. Böylece dilediğiniz zaman loş bir ışık ile rahatlamanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Küçük Kutu ve Sepetlerden Yararlanın!

Banyo dekorasyonlarında en zevkli bölümlerden biri banyo ürünlerinizi şık bir kutu ya da sepette toplamak! Cildinizi yumuşatan duş jelleri, banyo tuzları, scrublar, banyo köpükleri ve cilt maskeleri… Tüm bu ürünler hem kendinizi iyi hissettirir hem de banyonuzu oldukça hoş bir şekilde süsler.

Daima Temiz Tutun!

Banyonuzu daima düzenli ve temiz tutmaya özen gösterin. Kimse pis ya da dağınık bir yerde kendini tam olarak dinlenmiş ve rahatlamış hissedemez. Üstelik düzenli olarak banyonuzu temizlemek ve eşyalarınızı düzenlemek banyonuzun daima aynı güzellik ve şıklıkta kalmasını sağlayacaktır.

Eski Havlu ve Bornozlardan Kurtulun!

Son dönemlerde birbirinden şık ve kullanışlı bornozlar yumuşacık yapıları ve hoş görünümleri ile banyoları süslerken aynı zamanda sakinleştirici bir duş ya da banyonun ardından da cildinizi kurulamak için ipeksi dokunuşlar sağlayabiliyor. Bornozlar farklı dokuları ve renkleri ile gerçekten insanın içini açan alternatiflere sahip. Şayet bornozunuz zaman içerisinde sık kullanım nedeni ile sertleştiyse ya da sık yıkadığınız için bazı yerlerinde sökülme ya da yırtılmalar oluştuysa ilk yapmanız gereken şey hoş ve kendinizi şımartmanıza yardımcı olacak yeni bir bornoz almaktır.

Bornozlar piyasa da tek olarak satılabildikleri gibi aynı zamanda tek kişilik ve çift kişilik aile takımları halinde de satılmaktadır. Şayet evliyseniz sizler de rahatlıkla aile setlerinden tercih edebilirsiniz. Aile setlerinin içerisinde genel olarak bir erkek bir de kadın bornozu bulunur. Ayrıca yine erkek ve kadın için ayrı ayrı saç ve el havlusu ve terlikler de setlerin içerisinde yer almaktadır. Aile setleri genel olarak tek tek bornoz almaktan daha akılcıdır. Bunun sebebi hem banyo sonrasında gereksinim duyulan neredeyse her şeyi içermeleri hem de fiyat olarak çok daha uygun olmalarıdır. Üstelik bornoz takımlarında yer alan erkek / kadın bornozları da birbirleri ile oldukça uyumlu olarak tasarlanmıştır. Bu nedenle görsel olarak da oldukça hoş bir görünüme sahiptirler.

Sizler de banyonuzdan sonra kendinizi yumuşacık bir havlu ile sarmak ve cildinizi ipeksi dokunuşlar ile şımartmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey eski bornozlarınız ile vedalaşmak ve banyonuzda yepyeni bornozlarınıza yer açmak.

Bir önceki yazımız olan Ev Dekorasyonları Üzerine başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.